הגדלת משכנתא קיימת

אנו בעיצומה של תקופה מורכבת מבחינה פיננסית, הריביות במגמת עליה, ועימן עולים ההחזרים החודשיים בגין המשכנתאות וההלוואות האחרות שנלקחו.

עליית ההחזרים החודשיים פוגעת בהכנסה הפנויה של  משפחות ומשקי בית רבים.

במקרים רבים עולה הצורך להקטין את ההחזרים הללו על מנת להקל על התזרים  החודשי השוטף.

עבור משפחות המבקשות לקחת הלוואה בסכומים גבוהים, לצורך פריסתן מחדש של הלוואות שנלקחו בעבר, (או לכל מטרה אחרת כמו שיפוץ, עזרה לבן משפחה או כיצ"ב), מומלץ לבצע הגדלת משכנתא קיימת. כלומר, לבקש מהבנק להגדיל את סכום המשכנתא הקיימת כך שיוכלו להשתמש בכסף לכל מטרה שירצו.

בדיוק לשם כך מומלץ לפנות לחברת WiFix.

יועצי המשכנתאות שלנו ידריכו אתכם בתהליך הגדלת המשכנתא הקיימת וידאגו לקבל עבורכם את התנאים הטובים ביותר.

אם יש לכם משכנתא שהיתרה שלה פחות מ- 50% משווי הדירה הנוכחי, אתם יכולים להגדיל את המשכנתא שלכם עד 50% משווי הדירה (*), כדי לקבל מהבנק סכום כסף נוסף לצרכיכם.

על הדרך תוכלו גם לבדוק את תנאי המשכנתא שלכם נוכח הריביות העדכניות בשוק.

(*) עפ"י הערכת שמאי. מקרים מיוחדים כגון רכישה שבוצעה במסגרת תוכנית "מחיר למשתכן", או בקשה להגדלה המשכנתא מעבר ל- 50% משווי הדירה, יבחנו אף הם.

היתרונות להגדלת משכנתא קיימת:

  1. בעוד שגובה ההלוואות אותן מאשרים הבנקים או החברות החוץ בנקאיות (חברות ביטוח או חברות אשראי) עומד על כמה עשרות אלפי שקלים, הרי שבהגדלת משכנתא קיימת ניתן לקבל הלוואה בסכום של מאות אלפי שקלים.
  2. החזר המשכנתא המוגדלת נפרש על משך שנים ארוכות (10,20 או 30 שנים ) בעוד שהלוואה נפרשת למספר שנים קצר (לרב עד 7 שנים בלבד). פרישת התשלומים מאפשרת לכם להתמודד טוב יותר עם החזר החוב היות ובכל חודש מחזירים סכום קטן יותר.
  3. הריבית (*) אותה יציע הבנק, חברות הביטוח או חברות האשראי כנגד שיעבוד נכס, תהיה לרוב זולה יותר בהשוואה לריבית הניתנת בגין הלוואה בנקאית או חוץ בנקאית שאינה כנגד שיעבוד נכס.
  4. הגדלת המשכנתא אינה גורעת ממסגרת האשראי שלכם.

(*) כאשר אתם רוצים לבצע תהליך של הגדלת משכנתא קיימת, הריביות לא יהיו זהות לאלו של משכנתא רגילה לדיור רגילה, אלא גבוהות יותר, והן יושפעו מהמטרה שלשמה אתם מבקשים את ההגדלה.

לאילו מטרות מבצעים הגדלת משכנתא קיימת?

אפשר לקחת את ההלוואה כמעט לכל מטרה, אך כמובן שהגוף המממן ירצה לראות אסמכתאות המאשרות שאתם אכן הולכים לעשות את השימוש שלשמו ביקשתם את הכסף מלכתחילה. יש כמה סיבות עיקריות שלשמה מבצעים הגדלת משכנתא קיימת; איחוד חובות: לסגור את כל ההלוואות מכרטיסי האשראי וכו', שיפוץ הנכס, עזרה לבן משפחה, השקעה (בארץ או בחו"ל) ועוד.

 

תהליך הגדלת המשכנתא הקיימת:

תהליך הגדלת המשכנתא דומה לתהליך לקיחת משכנתא חדשה או  מיחזור משכנתא כשהמטרה  העיקרית הינה הקטנת ההחזר החודשי ולא בהכרח הטבה בתנאי המשכנתא הקיימים.

לעיתים הגדלת המשכנתא תאפשר הטבה כזו (אנחנו בהחלט נדאג לכוון לתנאים מיטביים), אך יש לזכור שהמטרה העיקרית בביצוע ההגדלה, היא הקלה בתזרים החודשי והגדלת ההכנסה הפנויה.

ישנן מספר דרכים לבצע את ההגדלה –

אם בדרך של תוספת למשכנתא בבנק בו מתנהלת המשכנתא, העברת המשכנתא + התוספת לבנק/ מוסד פיננסי אחר, פיצול בין המשכנתא הקיימת (אשר תמשיך להתנהל בבנק בו מתנהלת היום) לתוספת/ ההגדלה אשר תבוצע בבנק/ מוסד פיננסי אחר (משכנתא מדרגה שניה).

WiFix שירותים פיננסיים – אנחנו כאן כדי לסייע לכם בקבלת ההחלטות.

בין אם אתם חושבים על הגדלת המשכנתא, או שכבר החלטתם לבצע הגדלה כזאת, פנו אלינו להתייעצות ללא עלות או התחייבות.

אנו נסייע לכם להבין אם אתם באמת צריכים את ההלוואה, אילו מטרות היא משרתת, ומה הכדאיות שלה.

בדומה לכל משכנתא שאתם לוקחים, גם בתהליך הגדלת משכנתא כדאי ורצוי להתייעץ עם יועץ משכנתאות.  שיחה עם אחד היועצים של WiFix  עשויה לחסוך כסף רב.