החיסכון במשכנתה

מתחיל בתמהיל

כולנו מכירים את תהליך לקיחת המשכנתה: אנו פונים לבנק פיזית או מטלפנים לסניף שלנו ומנסים לקבוע פגישה. זוהי פגישה ראשונית אשר בה אנו מסבירים לפקיד את מהות העסקה והוא מצידו אמור לתת לנו חסרי הידע ייעוץ משכנתה ראשוני. בסופו של דבר, אם יש לנו היסטוריית אשראי תקינה, הבנק יאשר עקרונית את הבקשה שלנו וייתן הצעת ריביות ראשונה. הבנק יודע שנבצע משא ומתן ולכן לא ימהר לתת את התנאים הטובים מההתחלה, הבנק מבין כי הלקוח בימינו משתדל לבצע צרכנות נבונה והולך לבנקים מתחרים בכדי לנסות להשיג הצעה נגדית. להפתעתנו הבנק המתחרה, אף כי איננו מכיר אותנו, נותן לנו הצעת ריבית טובה יותר מההצעה הקיימת.

מדובר אם כך בסוד ידוע וכולם משחקים את המשחק, אנו הלקוחות ויועצי המשכנתאות בסניפים.

לא תמיד אנו מבינים כי הבנק שלנו והבנק המתחרה, באופן טבעי מבחינתם, מבקשים למקסם את הרווח שלהם ולא למקסם את החיסכון שלנו במשכנתה. הבנק, משיקולי סיכון ושיקולים מסחריים, מציע לנו הרכב מסלולים במשכנתה (תמהיל) אשר מטיב עם הבנק. הבנק המתחרה אליו ניגשנו עם ההצעה מהבנק שלנו ממשיך באותו קו ומציע לנו את אותו תמהיל (המטיב עימו) ונותן לנו הנחה בריבית. בסיומו של התהליך נרגיש טוב עם עצמנו על שביצענו צרכנות נבונה והשגנו עסקה טובה.

פה בדיוק הטעות שלנו כצרכנים.

ריבית נמוכה בתמהיל לא טוב עולה לנו יותר במשך השנים מריבית גבוהה בתמהיל טוב.
לבנק שלנו אין בעיה להוריד לנו ריבית ולכן גם לבנק המתחרה אין בעיה לעשות זאת. הבנקים נותנים לנו לרדוף אחרי המטרה הלא נכונה.
מה שמבטיח חיסכון משמעותי במשכנתה הינו התמהיל!!!

על מנת להגיע לחיסכון הגדול ביותר אנו נדרשים להגיע לתמהיל המשכנתה האידיאלי עבורנו הלוקח בחשבון משתנים רבים שקשורים לפרופיל הפיננסי האישי שלנו ואז, רק אז, לצאת למכרז ריביות ולהגיד לבנקים לתת לנו הצעת ריבית על התמהיל שאנו בחרנו. בצורה זו נבטיח לעצמנו את המשכנתה הטובה ביותר עבורנו. ההבדלים בין משכנתה טובה לגרועה יכולים להגיע ל מאות אלפי שקלים- כסף שיוצא מהכיס שלנו.

אז עכשיו שהבנו את חשיבות התמהיל בתהליך לקיחת המשכנתה איך נוודא שעשינו זאת כמו שצריך? האם לקחת יועץ משכנתאות? אולי לנסות ולחפור וללמוד בעצמנו את כל הניואנסים השונים? איך לקחת בחשבון את כל המשתנים כגון: אורך התקופה (4 שנים ועד 30 שנה בהתאם לגיל הלווה המבוגר) של כל מסלול, כמה מסלולים לקחת (ישנם 32 סוגי מסלולים), איזה לוח סילוקין לבחור (ישנם 3 לוחות סילוקין) זכאות כן או לא, אילו מסלולים כדאי לשלב, מה מותר לשלב ומה אסור, איזה אחוזים מהסכום לקחת בכל מסלול, איך לנהל נכון לנהל סיכונים במשכנתה?

נעים להכיר אנחנו אתר Wifix.
אתר שמטרתו לתת ייעוץ משכנתה דיגיטלי, אובייקטיבי, יעיל ומהיר.

בחברה שותפים אנשי פיננסים, מפתחי אלגוריתמים ויועצי משכנתאות עם ניסיון מצרפי של שנים רבות. מאמצים גדולים וכספים רבים הושקעו בפיתוח ובאפיון האתר ואנו שמחים לבשר כי לאחר שנתיים של עבודה מאומצת ועל סמך הידע הנרחב בו אנו אוחזים, פיתחנו תוכנה מדהימה, אלגוריתם, העושה אלפי חישובים בו זמנית ובונה תמהיל משכנתה אידיאלי ומותאם אישית וכל זה בתהליך קצר, פשוט ואינטואיטיבי.

הגדלנו ועשינו וחיברנו את האתר לבנקים הגדולים למשכנתאות שביימי קורונה אלו שמחו מאוד לקחת חלק במיזם שמביא את הבשורה הדיגיטלית לשוק המשכנתאות (בלי שעלויות הפיתוח יחולו עליהם…) ומנגיש את שרותיהם לציבור הרחב בלי הצורך לצאת מהבית.

אז מה תקבלו באתר Wifix?:

תמהיל משכנתה אידיאלי מותאם אישית.

אישורים עקרוניים רשמיים מהבנקים ללא הצורך בחתימות ובניירת.

מכרז ריביות דיגיטלי על פי התמהיל הנבחר

תהליך המשכנתה החדשני והראשוני הזה מבטיח חיסכון מדהים, יעילות וזריזות כפי ששום אתר או שרות אחר מספקים היום בישראל.